Staff

Name Email Position
Michael Pfeiffer [email protected] Principal
Jaime Washington [email protected] Principal (9GC)
Delbert Clarke [email protected] School Administration Manager (9GC)
Roger Coleman [email protected] Assistant Principal
Lydia Cook-Tomaino [email protected] Assistant Principal High-9GC
Roy DeCosta [email protected] Assistant Principal
April Fortin [email protected] School Administration Manager (9GC)
Jakob Jarzynka [email protected] Assistant Principal High
Amy Kruse [email protected] School Administration Manager
Cindy Nelson [email protected] Assistant PrincipalHigh
Heather Pritsker [email protected] School Administration Manager (PSI High)
Michelle Prom [email protected] Assistant Principal
Chilora Smith [email protected] Assistant Principal High (9GC)
Catherine Wattley [email protected] School Administration Manager
Sylvester Wynn [email protected] School Administration Manager
Maryam Abdollahi [email protected] Teacher- Reading (9GC)
Erika Acevedo [email protected] Paraprofessional-ESOL
Tami Ackerson [email protected] Teacher- Math
Virgina Aievoli [email protected] Custodian
Tristan Ainsley [email protected] Teacher- Math
Marcela Garcia Alcaraz [email protected] Teacher- World Language
Rigoberte Alce [email protected] Paraprofessional (9GC)
Dorothy Aleshe [email protected] Teacher-Vocational
Kimberly Allen [email protected] FTE Clerk (9GC)
Steve Allen [email protected] Teacher-Vocational (PSI High)
Thalia Alonso [email protected] Executive Secretary (9GC)
Edmund Anglero [email protected] Teacher- Science
Enzan Azari azariez@scps/k12.fl.us Teacher-Exceptional Child
Elizabeth Ball [email protected] Secretary
Jason Balne [email protected] Teacher-Science
Mazahir Bandali [email protected] Teacher- Math
Ryan Barbarow [email protected] Teacher- Vocational
Leigh Ann Baron [email protected] Teacher Exceptional Child
Dina Bastoros [email protected] Teacher- Math
Misty Beasley [email protected] Teacher (9GC)
Paola Benitez [email protected] Teacher- Fine Arts (9GC)
Audrey Berrios [email protected] Teacher- Reading
Charles Blackwell [email protected] Teacher- Social Studies
Kiersten Bordner [email protected] Teacher Exceptional Child
Pamela Boughey [email protected] Paraprofessional
Tyrone Bouie [email protected] Paraprofessional
Patricia Bouington [email protected] Teacher- Math
Donald Boulware [email protected] Teacher- English
Tami Bradley [email protected] Teacher- Vocational
Adam Bransfield [email protected] Teacher- Physical Education
Nicole Broder [email protected] Teacher- Social Studies
Amy Brown [email protected] Secretary
Jamal Brown [email protected] School Safety Guard (9GC)
Tracy Brunkow [email protected] Teacher- Math
Edilma Garcia Burgos [email protected] Teacher- World Language (9GC)
Faithful Byrd [email protected] Teacher- English (9GC)
Hayley Calhoon [email protected] Teacher- Vocational
Karl Calhoun [email protected] Teacher Exceptional Child
Anais Campa [email protected] Teacher Vocational (PSI High)
Adam Carpenter [email protected] Teacher- Social Studies
Rebecca Carter [email protected] Strategist, PSI College (PSI High)
Judith Casale [email protected] Teacher- English
Antoine Cassanova [email protected] Custodian
Galo Rosales Castro [email protected] Custodian (9GC)
Rebecca Chase [email protected] Teacher Exceptional Child
Octavio Clavijo [email protected] Custodian (9GC)
Kristian Cole [email protected] Teacher - Science
Lucianne Colon-Trinidad [email protected] Teacher- Fine Arts
Nicole Comer [email protected] Custodian
Jill Conk [email protected] Teacher- Physical Education
Corinne Conley [email protected] Teacher- Science (9GC)
James Cooper [email protected] Teacher- English (PSI High)
Pietro Cortelli [email protected] Teacher- Fine Arts
Bubba Cox [email protected] Teacher- Vocational
Carolos Crispin [email protected] Custodian
Matilde Cuevas [email protected] Custodian (9GC)
Calvin Cunningham [email protected] Teacher- Vocational
Angela Daniel [email protected] Coordinator (PSI High)
Thomas Dankanich [email protected] Teacher Exceptional Child
Monique Davidson [email protected] Paraprofessional
Jeanmichel Debarros [email protected] Teacher (9GC)
Timothy Delaney [email protected] Teacher- Science
Michael Delbrey [email protected] Guidance Counselor
Nicole DeRosa [email protected] Teacher- English
Jeannine DiFranco [email protected] Athletic Trainer
Sydney Dotson [email protected] Teacher (Psi High)
Renee Dubber [email protected] Teacher- Vocational
Dyniesha Dye [email protected] Teacher- English
Jacob Eaddy [email protected] Teacher- Performing Arts (9GC)
Herman Eason [email protected] Custodian
Stephen Efland [email protected] Teacher- Social Studies
Benjamin Ellis [email protected] Teacher- Math/IB Coordinator
Grace Erhart [email protected] Paraprofessional (9GC)
Rut Mercedes Davila Escudero [email protected] Teacher-ESOL (9GC)
Tamara Evans [email protected] Teacher (9GC)
Meghan Farley [email protected] Teacher Social Studies
Nadia Fernandez [email protected] Custodian (9GC)
Matthew Ferren [email protected] Teacher (9GC)
Allison Fields [email protected] Teacher- Math
David Figueroa [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Joshua Fogel joshua [email protected] Teacher- Social Studies
Melissa Vazquez Fontanez [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Kyle Forrer [email protected] Teacher -ROTC
Alexis Friendly [email protected] Teacher- Social Studies
Deanna Futrell [email protected] Speech Language Pathologist
Stephanie Gabriel [email protected] Counselor High
Heriberto Galarza [email protected] Custodian
Nurys Dotel Galvan [email protected] Custodian
Christine Gardenour [email protected] Teacher- English
Leah Gentry [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Ricardo Gonzalez [email protected] Teacher- Social Studies
Andrea Gordon [email protected] Assistant Care Giver (9GC)
Tammie Gordon [email protected] Teacher-Math
Zoe Gottschalk [email protected] Teacher- English (PSI High)
Kyle Graff [email protected] School Safety Guard
Mwatha Ray Grant [email protected] Teacher- English
Illan Grapel [email protected] Teacher- Math
Lindsey Greene [email protected] Teacher-Vocational (9GC)
Kyle Griffin [email protected] Teacher (9GC)
Lashelle Guy [email protected] Secretary
Michael Handler [email protected] Teacher- Reading
Regina Hardee [email protected] Teacher-Reading
Kenneth Hargett [email protected] Teacher-Performing Arts
Daniel Harris [email protected] Teacher- Vocational
Denise Zelaya Hernandez [email protected] Executive Secretary (PSI High)
Ilsa Hernandez [email protected] Teacher- World Language
Luis Herrera [email protected] Custodian
Christopher Hesse [email protected] Teacher -Vocational
Amanda Hicks [email protected] Bookkeeper
Johnie Hicks [email protected] School Safety Guard (9GC)
Nelson Hilerio [email protected] Behavioral Interventionist
Craig Hillsman [email protected] Custodian
Sasha Hillsman [email protected] Secretary
Jason Hoffman [email protected] Teacher- Math
Kerenhappuch Holly [email protected] Teacher Exceptional Child- (9GC)
Jessica Holmgren [email protected] Teacher- Fine Arts
Sherri Hyde [email protected] Teacher- Social Studies
Marta Irlinger [email protected] Teacher- World Language
Savannah Jastram [email protected] Teacher- World History
Joel Jimenez [email protected] Teacher- ROTC
Lonnie Johnson [email protected] Teacher (9GC)
Norman Johnson [email protected] Teacher- Vocational
Ushanda Johnson [email protected] Teacher- English
Cynthia Jones [email protected] Secretary
Paige Jones [email protected] Teacher (9GC)
Shavonia Jones [email protected] Custodian (9GC)
Kendrick Kaufman [email protected] Teacher (9GC)
Heather Keenan [email protected] Teacher- Vocational
Martin Keenan [email protected] Teacher- Math
Tina Kendrick [email protected] Executive Secretary
Lakisya Killingsworth [email protected] Teacher -Vocational
Cheryl Knight [email protected] Counselor (9CG)
D'amonte Knight [email protected] Paraprofessional
Joseph Knight [email protected] School Safety Guard
Jennifer Kuemmel [email protected] Paraprofessional- ESE (9GC)
Victor Langston [email protected] Custodian
Oxali Santo Domingo Lausell [email protected] Teacher (9GC)
Bernard Lee [email protected] Teacher- ISS (9GC)
Jacqueline LeFebre [email protected] Paraprofessional- Instructional
Kathleen Leitz [email protected] Teacher- Science
Tonya Levant [email protected] Custodian
Kurt Levy [email protected] Teacher- Math (9GC)
Daniel Light [email protected] Teacher (9GC)
Robert Livingstone [email protected] Teacher- Social Studies
Julian Kuilan Lopez [email protected] Parapressional (9GC)
Laura Loveland [email protected] Secretary
Emelda Lovett [email protected] Guidance Counselor
George Lower [email protected] Teacher Exceptional Child
Maureen Maguire [email protected] Teacher- Performing Arts
Shannon Maguire [email protected] Teacher- Performing Arts
Phillip Malcolm [email protected] Teacher- Performing Arts
Lesly Cruz Marrero [email protected] Custodian
Sonnia Roque Marte [email protected] Custodian
Eric Martin [email protected] Teacher Exceptional Child
Haleigh Martin [email protected] Teacher Exceptional Child- (9GC)
Ryan Martin [email protected] Literacy Coach
Ashley Rodriquez Martinez [email protected] Teacher- Science
Yesenia Martinez [email protected] Custodian
Jeronimo Matos [email protected] Teacher- Science
Robin McCarter [email protected] Teacher- Science
Brenda McGhee [email protected] Teacher- English
Christopher McGraw [email protected] Teacher (9GC)
Genevieve McGuire [email protected] Guidance Counselor
Robert McIntosh [email protected] Teacher- Social Studies
Kendrica McKnight [email protected] Secretary
Kelly Meahl [email protected] Teacher- English
Jarrod Miller [email protected] Teacher-Science
Scott Miller [email protected] Teacher- Vocational
Frances Monroe [email protected] Teacher- Science
Robert Moore [email protected] Paraprofessional- ESE
Sean Moore [email protected] Teacher- Performing Arts
Amber Morgan [email protected] Teacher- Science
Christine Mori [email protected] Teacher- ESOL
Penny Moye [email protected] Secretary
Leslie Mulet [email protected] Guidance Counselor
Kelly Negron [email protected] Guidance Counselor
Brett Neidlinger [email protected] Teacher- Math (9GC)
Lasheaka Nock [email protected] Teacher-English
Ji Min Noh [email protected] Teacher- Science
Donna Noll [email protected] Teacher- Math
Brian O'Donnell [email protected] Teacher- Social Studies
Milo Oldham [email protected] Teacher (9GC)
Robert Oliver [email protected] Teacher (9GC)
Raymond Ordonez [email protected] Teacher (9GC)
Tamara Ortiz [email protected] Teacher- Vocational (PSI High)
Zomarie Ortiz [email protected] FTE Clerk
Alexandra Othon [email protected] Teacher- Social Studies
Emily Painter [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Fnu Parmila [email protected] Teacher (9GC)
Karime Patterson [email protected] Teacher -ESOL (9GC)
Basil Payne [email protected] Teacher- ROTC 9GC)
Shavon Pearson [email protected] Teacher (9GC)
Catherine Perez [email protected] Teacher- Vocational (PSI High)
Idaira Perez [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Nelson Perez [email protected] Custodian (9GC)
Raymond Permaul [email protected] Teacher -Vocational
Melissa Perry [email protected] Teacher (9GC)
Suzanne Piazza [email protected] FTE Clerk
Heather Picos [email protected] Teacher- English
Jamie Poss [email protected] Teacher- Performing Arts
Denisha Powell [email protected] Teacher- Science
Jacqueline Quinn [email protected] Guidance Counselor (9GC)
Michael Ramirez [email protected] Teacher -Vocational
Nilsa Ramos [email protected] Secretary
Isaac Raphael [email protected] Teacher- Math
Tricia Rawski [email protected] Teacher- Vocational
Tony Redmond [email protected] Head Custodian
Brianna Remy [email protected] Teacher Exceptional Child
Andrew Ritchie [email protected] Teacher (Psi High)
Adler Rivera [email protected] Head Custodian (9GC)
Yadimar Cotto Rivera [email protected] Teacher- ESOL
Migdalia Rodriguez [email protected] Custodian
Brianna Rosado [email protected] Teacher- Science
Kimberly Rose [email protected] Teacher- Math
Sherod Ross [email protected] Secretary (9GC)
Melinda Rouse [email protected] Teacher- English
Patti Ruth [email protected] Secretary (9GC)
Wilson Sales [email protected] Teacher Vocational (9GC)
Saphir Salvador [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Gilberto DeJesus Santiago [email protected] Paraprofessional- Instructional
Payton Sapp [email protected] Teacher- Englissh (9GC)
Peter Satto [email protected] Teacher- Vocational
Gary Schrade [email protected] Teacher- Exceptional Child
Courtney Scozzaro [email protected] Teacher- Vocational
Jonathon Seekford [email protected] Teacher- Social Studies
Matthew Segal [email protected] Teacher (PSI High)
Michael Seger [email protected] Teacher- Social Studies
Jazmin Serrano [email protected] Teacher- Exceptional Child (PSI High)
Jacob Shank [email protected] Teacher- English
Devin Shines [email protected] Teacher- Math (9GC)
Lisa Sica [email protected] Teacher Exceptional Child
Matthew Sica [email protected] Teacher- Math
Rebecca Sierra [email protected] Staffing Specialist
Marc Simmons [email protected] Assistant Technical
Nyesha Simmons [email protected] Guidance Counselor
Laurel Simpson [email protected] Teacher- Social Studies
Robert Simpson [email protected] Behavior Interventionist
Cheryl Slater [email protected] Teacher- Math
Christina Slick [email protected] Teacher- English
Chelsey Smith [email protected] Teacher- English
Dominic Smith [email protected] Teacher- Science (9GC)
Erick Smith [email protected] School Safety Guard
Joshua Smock [email protected] Teacher- English
Monte Snead [email protected] School Safety Guard
Jaymily Solano [email protected] Teacher- Social Studies
Anne Speer [email protected] Job Experience Training Coach
Kristen Springfield [email protected] Teacher- Math
Reginald Steward [email protected] Paraprofessional-ESE
Aimee Stiffey [email protected] Teacher- Science
Kaden Stone [email protected] Teacher-Science (PSI High)
Ashley Stump [email protected] Teacher- Math
Guy Stump [email protected] Teacher- Social Studies
Paul Surko [email protected] Teacher- Science
David Sushil [email protected] Teacher- Vocatioal
Tony Tate [email protected] Teacher- Math (9GC)
German Taveras [email protected] Teacher Exceptional Child
Derek Taylor [email protected] Paraprofessional
Debra Thomas [email protected] Teacher Exceptional Child (9GC)
Janice Thomas [email protected] Speech Language Pathologist
LaTonya Thomas [email protected] Teacher- Social Studies
Rhonda Thomas [email protected] Teacher Exceptional Child
Brenda Tinajero [email protected] Custodian (9GC)
Nicholas Vallone [email protected] Teacher- Math (9GC)
Kimberly Vanover [email protected] Teacher- World Language
Stephanie Vasquez [email protected] Teacher (9GC)
Celine Vega [email protected] Teacher- Physical Education
Sandra Velasquez [email protected] Custodian
Eva Velez [email protected] Teacher ESOL (9GC)
Nathaniel Villwock [email protected] Teacher- English
Amelia Walker [email protected] Assistant Technical (9GC)
Sandra Ward [email protected] Secretary (9GC)
Dorchelle Webster [email protected] Teacher- Physical Education
Kaycia White [email protected] Teacher-ESOL
Kerry Wiggins [email protected] Teacher- Vocational
Marjanii Wilburn [email protected] Teacher (9GC)
Sabrah Willard [email protected] Teacher Exceptional Child
Anthony Williams [email protected] Teacher- Science
Jacquelyn Williams [email protected] Teacher (9GC)
Karen Williams [email protected] Bookkeeper
Kay Williamson [email protected] Interventionist
Audrey Williams-Sutton [email protected] Custodian
Sylvia Wimberly [email protected] Teacher- Exceptional Child (9GC)
Benjamin Winegard [email protected] Teacher- Social Studies
Ivelisse Woods [email protected] Teacher- World Language
Mark Yarbrough [email protected] Custodian Plant Maintenance
Debra Zacharias [email protected] Teacher Exceptional Child
Teresa Zayas [email protected] Teacher (9GC)

Website by SchoolMessenger Presence. © 2024 SchoolMessenger Corporation. All rights reserved.